Drodzy gracze, w ramach niniejszego wątku omówiona zostanie Strategia Boskiej Zbrojowni w grze Legacy of Discord. Jest to element rozgrywki, który wprowadzony został już jakiś czas temu, a z czasem zyskiwał sobie coraz większą przychylność użytkowników, głównie z uwagi na możliwość wzmocnienia postaci poprzez zmodyfikowanie poziomu jej statystyk specjalnych.

Z niniejszego wpisu dowiecie się jak optymalnie zwiększyć poziom każdej umiejętności ofensywnej oraz w jaki sposób podzielić Dusze Broni, aby uzyskać z tego tytułu jak najwięcej korzyści.

Strategia

Na wstępie nadmienić należy, iż każda broń typu Ultima posiada 5 gniazd zewnętrznych oraz jedno gniazdo środkowe. Każde z gniazd zewnętrznych zwiększa procentowo inną statystykę podstawową lub specjalną. Gniazdo środkowe jest z kolei jedynym, które zwiększa modyfikatory Siły Giganta oraz Szalonej Wytrzymałości.

Należy więc pamiętać, że nie jest koniecznepodnoszenie poziomu każdego z gniazd zewnętrznych tak, aby zrównał się on z poziomem gniazda środkowego. Fakt ten pozwala rozdzielić Dusze Broni w sposób najbardziej optymalny z punkty widzenia danego gracza.
Niemniej jednak, poziom gniazda środkowego (zwiększającego modyfikatory Siły Giganta/ Szalonej Wytrzymałości) nie może przekroczyć najniższego poziomu gniazd zewnętrznych.
Przykład: Jedynym sposobem, aby podnieść poziom gniazda środkowego do 10 jest podniesienie wszystkich innych gniazd zewnętrznych na poziom co najmniej 10.

Zapamiętać należy przede wszystkim, że:
1. Modyfikatory Siły Giganta/Szalonej Wytrzymałości zwiększane są wyłącznie poprzez podnoszenie poziomu środkowego gniazda.
2. Pojedyncze statystyki poprawić można zwiększając poziom jednego lub większej ilości gniazd zewnętrznych.

Pamiętaj, że gniazda górne (prawe i środkowe) zwiększają statystyki specjalne DR% i ED%.
Grając przez dłuższy czas w Legacy of Discord, zrozumiałem w pełni o ile są one ważniejsze od statystyk CDR% i CD%.

Warto więc zwiększać poziom tych właśnie gniazd, tak jak pokazano na ilustracji poniżej:

Wielu graczy nazywać może modyfikatory Siły Giganta i Szalonej Wytrzymałości (w skrócie G/S) nieistotnymi lub niepotrzebnymi.
Mimo, że mogą one dodać postaci wiele niepotrzebnych punktów życia, które mogą z kolei zaburzyć stosunek BR do siły, znacznie zwiększają one statystykę ATK, która to jest niezwykle istotna z punktu widzenia rozgrywki.
Mówiąc możliwie jak najprościej, powinniśmy wyznaczyć swojej postaci hipotetyczną linię, powyżej której nie warto zwiększać poziomu statystyk ED% i DR%. Od pewnego momentu lepiej jest zwiększać poziom statystyk G/S zamiast nadmiernie podnosić poziom modyfikatorów ED% i DR%. To właśnie na tej kwestii chcę się skupić dzisiaj.

Opracowałem kilka arkuszy kalkulacyjnych, które to pozwoliły mi odkryć optymalny stosunek statystyk podstawowych do specjalnych. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest utrzymywanie poziomów statystyk ED% i DR% na poziomie 2.5 razy wyższym od poziomu G/S.
Pozwoli to osiągnąć nie tylko optymalne przyrosty ED% i DR%, ale także zapewni wystarczające wzmocnienie statystyk HP i ATK. Pamiętać należy, że pod uwagę wzięte zostały wszystkie pozostałe CD%, CDR% i bonusy z poziomów oraz dodatkowych statystyk. Nie należy też zapominać, że co każde 5 poziomów gniazda środkowego gracz otrzymuje bonus do statystyk specjalnych, które to dopełnią modyfikator BR uzyskiwany dzięki zwiększaniu poziomu gniazda środkowego.

Jeżeli zechcesz zwiększyć ilość BR, jako że potrzebujesz ich do wydarzenia organizowanego na serwerze lub chciałbyś skupić się na statystykach ED% i DR%, warto utrzymywać stosunek pomiędzy nimi a statystykami z gniazda środkowego w proporcji od 2 do 3 .
Przykład: ED% i DR% na poziomie 35
Gniazdo G/S na poziomie 35/2.5 = 14 (Warto jednak podnieść poziom do 15, bowiem wtedy uzyskasz dodatkowe bonusy)

Podobnie postrzegać należy także poziom każdego z pozostałych gniazd ED% i DR%.
W sytuacji, gdy istnieje jakikolwiek inne gniazdo, którego poziom powinieneś zwiększyć (poza gniazdami ED% i DR%), warto skupić się przede wszystkim na CDR% i PDEF% zlokalizowanymi u dołu po lewej stronie.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy, chętnie Ci pomożemy. Zapraszamy do naszej grupy KLIKNIJ TUTAJ. Możesz także skontaktować się z administratorami strony. Znajdziesz nas również na Facebooku!