Poradnik o ukrytych statystykach w Legacy of Discord

Cześć wszystkim! Wracamy z jednym z najważniejszych poradników- Poradnik o ukrytych statystykach w Legacy of Discord.
Tym razem dostarczymy więcej zaawansowanej wiedzy na temat aspektu gry, który nie jest dobrze znany przez społeczność – ukrytych statystykach.

Statystyki te nazywają się ukrytymi, ponieważ są ukryte.

Nie są one widoczne w ekranie postaci jak np. Punkty Życia czy Ataku.
AKTUALIZACJA: Na dzień 22 marca, te statystyki są już dostępne w sekcji informacji o każdym graczu.. Od teraz nazywajmy je widocznymi statystykami.

Istnieją 4 ukryte statystyki w Legacy of Discord, pomimo, że jedna z nich nie jest w zasadzie ukryta. Jest to statystyka Obrażeń Krytycznych, która widoczna jest dla wszystkich postaci.
Jednakże, na potrzeby tego poradnika, uznamy ją za ukrytą, ponieważ jest on połączona a resztą.
Pozostałe trzy statystyki to: Dodatkowe Obrażenia, Redukcja Obrażeń i Redukcja Obrażeń Krytycznych.
Te 4 statystyki działają wspólnie w postaci, funkcjonują w podobny sposób i są ze sobą blisko związane.

Łatwo zgadnąć, co dokładnie robią te statystyki, dlatego, że mówią to ich nazwy.
Dodatkowe Obrażenia zwiększają obrażenia zadawane przez postać, podczas gdy Redukcja Obrażeń zmniejsza obrażenia otrzymywane.
Obrażenie Krytyczne i Redukcja Obrażeń Krytycznych działają w ten sam sposób, ale z atakami krytycznymi.

Proste, prawda? Tak, o ile tak, o ile nie chcemy dokładniejszej definicji z tego poradnika, aby być w stanie obliczyć dokładną ilość obrażeń zadawanych lub otrzymywanych.

W Legacy of Discord możecie napotkać następujące skróty:
Obrażenia Dodatkowy – ED, ED%, Dmg albo Extra Damage %
Redukcja Obrażeń – DR, DR%, Dmg Reduc albo Damage Reduction %
Obrażenia Krytyczne – CD, CD%, Crit Dmg albo Critical Damage %
Redukcja Obrażeń Krytycznych – CDR, CDR%, Crit Dmg Reduc lub Critical Damage Reduction %

*Zauważcie: jedyny moment, kiedy Legacy of Discord daje Opóźnienie Redukcji dla umiejętności to ulepszenie umiejętności na poziomach 15 i 80. Każdy inny przypadek CDR i CDR% to ukryta statystyka Redukcji Obrażeń Krytycznych.
Pamiętajcie, że te 4 statystyki ZAWSZE będą procentowe (%). Nigdy nie przekroczą pewniej liczby i nawet gra nie dodaje znaku ‘%’, który pomijany jest w interfejsie.

Ukryte statystyki w Legacy of Discord

Postać może napotkać te statystyki w wielu momentach gry. Niektóre z nich pokazane zostały w rzutach ekranu poniżej.:
Klejnoty (jedna z najważniejszych cech ukrytych statystyk)


Powiązania ze Zwierzakami


Wzmocnienie Gniewnego Skrzydła
(kolejna istotna cecha, także dająca możliwość ustalenia pierwszeństwa dla czegokolwiek sobie zażyczycie

Łaska Zwierzaka

Efekty Frakcji Przebudzenia Zwierzaka

Oraz z wielu innych menu, jak z niedawno dodanej Promocji lub niektórych funkcji ekwipunku jak bonusy Zwiększ, Udoskonalij, Wzmocnij, zestawów Zmierzchu, Relikwii Metamorfozy, Górskich bóstw i innych.


Gracz musiałby spędzić trochę czasu na śledzeniu dodatków do tych 4 ukrytych statystyk swojej postaci.
Obrażenia Krytyczne są widoczne na zestawieniu postaci na chwile obecną. Miejmy nadzieję, że reszta statystyk zostanie dodana w przyszłych aktualizacjach tak, by każdy mógł je zobaczyć.

Mechanika

Każdy spotkał się z graczem, który mówił: ’Jak mogłem z nim przegrać? Ma miliard BR mniej niż ja i jakimś cudem przegrałem. Jak to możliwe?’
Cóż, jest wiele czynników, które wpływają na powyższy rezultat i ukryte statystyki są największym z nich. W związku z tym, wniosek jest następujący: BR nie jest wszystkim.
Podczas gdy BR dużo pomaga zwiększając podstawowe statystyki i dając postaci pierwszeństwo w wielu wydarzeniach i walkach międzyserwerowych, z pewnością nie jest jedynym składnikiem zwycięstwa, jeśli chodzi o czystą siłę postaci.
Oprócz ukrytych statystyk, inne czynniki wpływające na siłę postaci to m.in. Specjalne (lub 6-wymiarowe) statystyki (Blok, Unik, Uderzenie, Przebicie, Wytrzymałość, Krytyczne) oraz uzyskanie rzadkiego przedmiotu ze specjalnymi umiejętnościami, jak np. Elysios/Skrzydła Gniewu, Anzu, czy Furia itp.
Efektywne udoskonalanie swoich umiejętności Runami i zwiększanie swoich talentów Pieczęciami również są bardzo istotne. Wiele innych rzeczy, które będą przedyskutowane w innych poradnikach.

Ukryte Statystyki grają kluczową rolę w wyniku walki bliskiej, co zostanie udowodnione poniżej.

Wzory Ukrytych Statystyk

Ukryte statystyki to mnożnik Obrażeń lub Redukcji Obrażeń i jest to wiedza istotna przy budowaniu postaci. Redukcja Obrażeń Krytycznych czynnie redukuje Obrażenia Krytyczne przeciwnika. Wzór na Obrażenia Krytyczne to (1+Obrażeania Krytyczne+0.5)*Obrażenia Podstawowe. 0.5 jest zawarte w mnożniku Obrażeń Krytycznych danym przez grę, który wynosi 50% wzrostu obrażeń w przypadku Obrażenia Krytycznego postaci bez żadnego bonusu i nie może nigdy być zredukowane przez Redukcję Obrażeń Krytycznych przeciwnika.

Jeśli Wasza łączna Redukcja Obrażeń Krytycznych wynosi np. 143% i Wasz przeciwnik ma 80% Obrażeń Krytycznych na swoim zestawieniu postaci, to zmniejszycie jego Obrażenia Krytyczne do 0%. Niżej już być nie może. Jednakże, jeśli zada on Wam Krytyczne Uderzenie, to zada 1,5 swój Atak Podstawowy ze względu na zawarty mnożnik x0.5, który nie może być nigdy wyzerowany.

Dla Dodatkowych Obrażeń, wzór wygląda podobnie: (1+Dodatkowe Obrażenia)*Atak Podstawowy. Wiedząc o tym, Redukcja Obrażeń również wyrównuje Obrażenia Dodatkowe Waszego przeciwnika w taki sam sposób, jak Obrażenia Krytyczne i Redukcja Obrażeń Krytycznych.

Bardzo ważną częścią wzoru jest to, że jeśli obrażenia, które zadajecie są krytyczne, to wzór z Obrażeniami Dodatkowymi i Obrażeniami Krytycznymi jest mnożeniem, a nie dodawaniem. Wygląda to następująco: ( (1+Obrażenia Dodatkowe)*(1+Obrażenia Krytyczne + 0.5) ) * Obrażenia Podstawowe Oznacza to, że posiadanie stałego przepływu Obrażeń Dodatkowych u swojej postaci jest równie ważne, lub może nawet bardziej, jak dodawanie Obrażeń Krytycznych. Redukcja Obrażeń i Redukcja Obrażeń Krytycznych działają w dokładanie ten sam sposób i są ogromnie ważne w zapobieganiu ataków innych graczy w walkach typu PvP.

Wielu graczy przeczyta ten poradnik i powie, że statystyki Redukcji nie mają żadnego wpływu, jeśli przeciwnik nie ma żadnych Dodatkowych Obrażeń. Wielu spodziewałoby się, że statystyki Redukcji będą miały jakiś wzór, który łączy je ze statystykami Obrony postaci, jednak tak nie jest. Statystyki Redukcji zwyczajnie wyrównują statystyki Obrażeń i nie mają swojego własnego wzoru.

Obserwacje

 

Pamiętajcie, że jest jeszcze trudniej obliczyć obrażenia zadane. Nawet jeśli dokładnie obliczycie swoje obrażenia, nigdy w całości nie odkryjecie ukrytych statystyk i obrony przeciwnika. Jednakże, mając te wszystkie informacje, wiadomo już, jak ważne są każde ze statystyk.
Nie powinny być one omijane przy budowaniu postaci.
Wzmocnienie Skrzydeł Gniewu jest bardzo ważną funkcją dla ukrytych statystyk. Powinniście skupić się na ulepszeniu konkretnych skrzydeł zamiast ulepszać wszystkie naraz. Stawiajcie najpierw umiejętności, których Wam brakuje. Dodatkowe i Krytyczne Obrażenia są połączone z mnożeniem, co czyni je najwyższym priorytetem. Mądrym byłoby zatem skupienie się bardziej na statystykach Krytycznych i Odporności. Nie zapominając oczywiście o pozostałych.

Skrzydła jak Gniew poziomu 12 lub Broń Zmierzchu mają szansę na kompletne zniweczenie Uniku i Bloku. Wytrzymałość jest nawet ważniejsza. Jednakże, nie zapominajmy, że Unik jest statystyką, która może kompletnie zapobiegnąć źródłu ataku. Blok może zapewnić więcej obrony obrażeń i ogromne możliwości leczenia przez naszyjnik Zmierzchu lub spodnie. Zarówno w Krainie Nieba jak i w walkach PvP.

Wszystko zależy jednak od ścieżki, jaką wybierzecie dla swojej postaci. Uważam, że balans jest wszystkim, a dawanie pierwszeństwa czemuś z wyprzedzeniem może zapewnić lepszy start i dać świetne rezultaty.
Jeśli macie jakieś pytania na temat tego poradnika o ukrytych statystykach chętnie Wam pomożemy! Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy KILKNIJ TUTAJ. Albo do kontaktu z administracją. Możecie również znaleźć nas naFacebooku!