Cześć wszystkim, to jest poradnik generacji Gniewu w Legacy of Discord. Dostarczy on nowych informacji dotyczących systemu Gniewu, których mogliście przeoczyć lub nie wiedzieć.


Celem tego poradnika generacji Gniewu jest dostarczenie wystarczającej ilości informacji o bardziej zaawansowanych szczegółach dotyczących niektórych cech oferowanych przez grę.


Zacznijmy więc.

Po pierwsze, z pewnością wszyscy znacie funkcję generacji Gniewu w Legacy of Discord.
Zwykle, kiedy Wasza postać atakuje albo rzuca umiejętność, ilość Gniewu jest generowana, co jest wymagane do umiejętności Ostatecznej.
. Umiejętność Ostateczna każdej postaci może być rzucona tylko wtedy, gdy wskaźnik Gniewu jest pełny. Każdy może spostrzec pełny wskaźnik Gniewu jako że krąg wokół umiejętności Ostatecznej gracza jest w ogniu, jak poniżej:


Tak wygląda przycisk umiejętności Ostatecznej, kiedy postać nie ma żadnego Gniewu, a następny zrzut ekranu pokazuje wzrastający poziom Gniewu wokół przycisku, gdy posta rzuca umiejętność lub wykonuje normalne ataki:

Jest zatem koniecznym, by mieć następującą wiedzą:
Wskaźnik Gniewu wokół umiejętności Ostatecznej potrzebuje 100 punktów Gniewu, aby całkowicie się wypełnić.

Każdy normalny atak, który postać wykonuje wypełnia ten wskaźnik o 1 punkt. Jednakże, wiecie już, że animacja ataku postaci zmienia się co 3 wykonany atak. Ja nazywam ten atak ‘Uderzeniem’ i jest to zawsze trzeci atak z rzędu, kiedy postać stale atakuje. Animacja tego ataku jest inna od normalnych. Przykładowo, dla klasy Berserker atak uderza ziemię. Czarownica obraca się wokół siebie a Tancerz Ostrzy wykonuje ruch kołowy i zrywa ziemię przed wykonaniem ataku ‘Uderzenia’. Zrzuty ekranu poniżej pomogą Wam rozpoznać różnicę pomiędzy normalnym atakiem a ‘Uderzeniem’ dla klasy Berserker’Uderzenie’ wypełnia wskaźnik Gniewu o 2 punkty dla każdej postaci.

Teraz czas przejść do omówienia, ile każda z umiejętności wypełnia wskaźnik Gniewu dla postaci.
Obrazek poniżej pokazuje ile Gniewu dodaje każda umiejętność dla postaci 1 poziomu.

Jednakże, każda postać może ulepszyć swoje umiejętności na poziomach 10 i 40 oraz otrzymać odpowiednio +1 i +3 więcej Gniewu generowanego przez każdą z umiejętności, jak pokazano poniżej:

Oznacza to, że w bardzo krótkim czasie Gniew generowany przez każdą z umiejętności będzie następujący:
1 umiejętność: 8 (Gniew początkowy) + 1 (ulepszenie poziomu 10) + 3 (ulepszenie poziomu 40) = 12 punktów
2 umiejętność: 12(Gniew początkowy) +1 (ulepszenie poziomu 10) + 3 (ulepszenie poziomu 40 16 punktów
3 umiejętność: 15 (Gniew początkowy) + 1 (ulepszenie poziomu 10) + 3 (ulepszenie poziomu 40) = 19 punktów

A generacja Gniewu dla ataku normalnego i ‘Uderzenia’ jest następująca:
Atak normalny:1 punkt
’Uderzenie’: 2 punkty

W jaki sposób ten poradnik może pomóc graczowi? Może być on bezużyteczny jeśli ktoś naprawdę chce planować z wyprzedzeniem jeśli chodzi o to, kiedy dokładnie chce rzucić swoją umiejętność Ostateczną w ważnych walkach automatycznych jak Wojny Międzyserwerowe.

Żeby znaleźć odpowiedni moment na umiejętności Ostateczne w walkach jak te, trzeba rozważyć również swój poziom VIP.
Poziom VIP każdej postaci jest bardzo ważnym czynnikiem w budowaniu początkowego Gniewu postaci w środowisku do którego wchodzi. Zauważcie, że poziom VIP nie ma żadnego wpływu na generację Gniewu. Dodaje natomiast Gniew początkowy, gdy w danym momencie.


Jeśli klikniecie przycisk VIP w lewym górnym rogu, możecie przewinąć przez różne Aureole, które odblokowują się w kolejności w zależności od Waszego poziomu VIP. Możecie również uzyskać ważne informacje na temat Gniewu początkowego na temat tego, ile początkowego Gniewu dodaje do postaci każdy poziom VIP. Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają dodatki VIP15. Możecie zobaczyć też, że dla postaci VIP15, Gniew podstawowy zwiększony jest do 65 punktów w każdym momencie.

Dodatki Gniewu początkowego na podstawie poziomu VIP są następujące:
VIP 0 – 0 Gniewu początkowego
VIP 1-5 – 10 Gniewu początkowego
VIP 6 – 20 Gniewu początkowego
VIP 7-8 – 30 Gniewu początkowego
VIP 9-10 – 40 Gniewu początkowego
VIP 11-12 – 50 Gniewu początkowego
VIP 13-14 – 60 Gniewu początkowego
VIP 15 – 65 Gniewu początkowego

Dla automatycznych meczy, pamiętajcie, że gra ma ustawione pierwszeństwo umiejętności. Obrazek poniżej przedstawia, jak ustawiane jest to pierwszeństwo.

Oznacza to, że jeśli zarówno umiejętność Ostateczna, jak i dla umiejętność 1 dostępne są do rzucenia w walce automatycznej, Wasza postać najpierw rzuci umiejętność 1, a późniejumiejętność Ostateczną. Możecie założyć to samo dla każdej innej kombinacji umiejętności na podstawie ich pierwszeństwa.


Na potrzeby tego poradnika o generacji Gniewu, od teraz nazywać będziemy umiejętność numer 1 ‘Dash’, numer 3 ‘AoE, numer 4 ‘umiejętność Środkową’ i numer 2 ‘umiejętność Ostateczną.
Dobrym przykładem sekwencji umiejętności do rzucenia w automatycznej bitwie (którą każdy zaczyna bez wypełnionego wskaźnika Gniewu/umiejętności Ostatecznej) byłoby rzucenie umiejętności ‘Dash’ (1), później ‘AoE (3), następnie umiejętności Środkowej (4). Po tym, postać albo rzuca ‘Dash’ (1) ponownie, jeśli opóźnienie się zresetowało i wykonuje następnie normalne ataki, jeśli generator Gniewu nie pozwolił jeszcze na umiejętność Ostateczną

WAŻNE: Warto coś zaznaczyć. Wskaźnik Gniewu potrzebuje właściwie 101 punktów, aby się wypełnić, a nie 100. Dzieje się to tylko kiedy postać rzuca umiejętność jedynie by zbudować swój Gniew, a nie normalne ataki. To może być błąd lub zwyczajnie zaimplementowana funkcja. Ja nazywam ten 1 punkt ‘Rezerwą Gniewu’ i jest on wymagany, by odblokować umiejętność ostateczną przy rzucaniu samych umiejętności. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że dodatek Gniewu z pierwszej umiejętności ‘Dash’ nie wynosi dokładnie 12, ale może być pomiędzy 11,9, co oznacza, że normalny atak wypełni wskaźnik Gniewu do 99,9 punktów. Jednakże, to nie zmienia kolejności umiejętności potrzebnych do rzucenia umiejętności Ostatecznej po wyresetowaniu się paska, jak pokazano poniżej.

Kolejnym czynnikiem, który może wpłynąć na początkowy Gniew każdego jest oczywiście jeden Kostium, który dostępny jest da każdej klasy, który dodaje +15 początkowego Gniewu do tej postaci (podzielony na 2 części: jedna może dodać +1, a druga +5)

Czas więc zaprezentować tabelkę, która umożliwi graczom zdecydować, kiedy dokładnie chcą, aby ich postać rzuciła umiejętność Ostateczną w automatycznych meczach:

Zielone ramki pokazują, kiedy postać będzie w tanie rzucić umiejętność Ostateczną na podstawie jej poziomu VIP i Kostiumu Gniewu.
. Aby lepiej zrozumieć to zestawienie, postać z najwcześniejszym możliwym czasem na rzucenie swojej umiejętności Ostatecznej jest postacią VIP15 z częścią Kostiumu Gniewu +5, albo VIP13-15, które otrzymują +10 lub +15 Gniewu początkowego ze swojego Kostiumu, co zostało oznaczone przez zielone ramki.
Możecie zauważyć również, że skoro nie ma tam liczby ‘100’, Rezerwa Gniewu nie będzie w stanie wpłynąć na żadną z postaci w meczach automatycznych.
. Pamiętajcie, że zestawienie było stworzone zakładając, że postać osiągnęła poziom 80 i ma ulepszone wszystkie swoje umiejętności, więc czas przerwy i generacji Gniewu umiejętności osiągnęły swoją maksymalną wartość.

To od Was zależy, kiedy użyjecie umiejętności Ostatecznej w meczach automatycznych. Niektórzy lubią rzucać ją jak tylko pojawi się taka możliwość, ale inni mogą opóźniać to aż do rzucenia drugiego ‘Dasha’, jako że daje to szansę na kilka sekund odporności więcej dla Waszej postaci, co zapobiegnie dużej ilości obrażeń, może nawet umiejętności Ostatecznej rzuconej przez przeciwnika.

Niestety, bez względu na to, kiedy chcielibyście, aby Wasza umiejętność Ostateczna była gotowa, wszystko zależy od Waszego poziomu VIP. Jednakże, zamiana Gniewu początkowego Waszej postaci wpłynie na wynik meczu jako że umiejętności, które rzucacie będą rzucone wcześniej bądź później od Waszego przeciwnika. Warto rozważyć też odblokowane Talenty, jako że kombinacja przedstawionych tu informacji może dać Wam przewagę.

Jeśli macie jakieś pytania albo potrzebujecie pomocy, chętnie Wam pomożemy! Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy KILKNIJ TUTAJ. Albo do kontaktu z administracją. Możecie również znaleźć nas naFacebooku!