Secret Guides

Poradnik dotyczący Wiru Duszy dedykowany Legacy of Discord

Poradnik dotyczący Wiru Duszy dedykowany Legacy of Discord

Witajcie Bohaterowie! Dziś pragnę zaprezentować Wam przewodnik po Wirze Duszy (Soul Vortex), którą to funkcję wprowadzono w niedawnej aktualizacji. Wielu graczy zgłasza chęć uzyskania dodatkowych informacji odnośnie jej działania. Oto one!

Menu Wiru Duszy

Do menu Wiru Duszy przejść można klikając ikonę w niebieskiej obwódce widoczną podczas odpoczynku w mieście. Należy pamiętać, że Wir Duszy nie dodaje dużych wartości BR lub statystyk ukrytych/specjalnych – jest to funkcja aktywowana głównie, aby wzmocnić postać w ujęciu ogólnym oraz zwiększyć śmiertelność ataków normalnych jakie zadaje. Interfejs Wiru Duszy przedstawia się w sposób widoczny na ilustracji. Składa się on z 6 okręgów, które to reprezentują określoną konstelację. Gracz może gromadzić niebieskie, purpurowe lub złote dusze (Podstawowe, Zaawansowane lub Magiczne) biorąc udział w różnych wydarzeniach oraz kupując je w sklepie gildii za zgromadzone w jej ramach zasoby złota. Dzięki zwiększaniu ilości dusz, gracz losowo zwiększa poziom konstelacji oraz otrzymuje Fragmenty Narzędzia Dusz (widoczne w prawym górnym rogu powyższej ilustracji), które to umożliwiają odblokowanie nowych narzędzi. Omówię je dokładniej w dalszej części wpisu.

Narzędzia zaprezentowano w lewej części ilustracji. Można je odblokować wydając Fragmenty Narzędzia Dusz, które to jak wspominaliśmy wcześniej zgromadzić można zbierając Kryształy Dusz (niebieskie, purpurowe lub złote). Każde z narzędzi pełni inną funkcję. Poniżej przedstawiam umiejętności jakie oferują narzędzia dostępne w chwili obecnej w grze: Jak doskonale widać, efekty dodawane do normalnych ataków przez narzędzia mogą być niezwykle potężne. Co więcej, to gracz decyduje, które z nich są najprzydatniejsze i najlepiej sprawdzą się w danej sytuacji. Przykładowo, Toksyna Nerwowa sprawdzi się doskonale w trybach PvP, w których stale mierzymy się z przeciwnikami, jak na przykład podczas rozgrywek typu World Royale lub Guild Clash. Istotnym aspektem funkcji Wiru Dusz jest fakt, iż umożliwia ona użytkownikowi użycie wielu narzędzi…jest jednak pewien haczyk! Konieczny jest wybór kolejności, w której narzędzia będą używane po każdym ataku normalnym. Ważne jest więc, aby określić jaka kolejność narzędzi przyniesie najlepsze rezultaty. Można to zrobić korzystając z menu zaprezentowanego na poniższej ilustracji: Jak widać na ilustracji, każde z narzędzi ma określoną szansę procentową na aktywację. Można ją zwiększyć korzystając z zakładki „Ewolucja”. W tym menu gracz dowie się, że do transformacji określonego narzędzia niezbędne są Resztki Duszy o określonych statystykach i poziomie. Resztki Duszy można otrzymać biorąc udział w różnych wydarzeniach oraz kupując je w sklepie gildii za zgromadzone w jej ramach zasoby złota. You may also expend Mystic Powders to further increase the level of devices in the ”Level Up” tab of the second menu. This will add base stats to your character but also receive certain bonuses with special stats every 4 levels increased.


Strategie zaawansowane Na chwilę obecną brak specjalnych strategii odnośnie wykorzystania Kryształów Duszy celem zwiększenia poziomu Resztek Duszy, głównie z uwagi na fakt, że punkty zgromadzone dzięki używaniu Kryształów są następnie dystrybuowane losowo po całej konstelacji. Jeżeli chodzi jednak o kolejność Narzędzi Duszy, możliwe jest wykorzystanie bardziej zaawansowanych strategii. Najlepszym rozwiązaniem na chwilę obecną jest ustawienie Pompy lub Niepoczytalności jako pierwszego z narzędzi, jako że leczenie punktów życia nawet podczas pierwszego ataku może okazać się zbawienne, podobnie jak ma to w sytuacji dodatkowego wzmocnienia statystyk ukrytych lub specjalnych. Nie oznacza to jednak, że Pompa zawsze powinna być pierwszym z aktywowanych narzędzi. W trybach PvP, takich jak World Royale, gdzie szybkość odgrywa kluczową rolę, użycie Toksyny Nerwowej może zdziałać cuda! Wzmocnienie oraz Osłabienie mogą być aktywowane zaraz po Pompie. Zależnie od trybu rozgrywki PvP, Toksyna Nerwowa powinna być pierwsza lub ostatnia w kolejności.